Letné aktivity v okolí nášho hotela
Skalnaté pleso
Na Skalnaté Pleso sa môžete veľmi jednoducho dopraviť z Tatranskej Lomnice kabínovou lanovkou. Zo Skalnatého Plesa sa môžete vyviezť ďalej visutou lanovkou na Lomnický štít, prípadne sedačkovou lanovkou do Lomnického sedla. Z Lomnického sedla je možné vidiet podtatranské obce a Malú studenú dolinu s Téryho chatou. Do Lomnického sedla je možné dostať sa iba sedačkovou lanovkou. Peší výstup je zakázaný.
Chata pri Zelenom plese
Stredne náročná túra. Najťažší úsek je stúpanie na Sedlo pod Svištovkou (2023 m.n.m.) do Doliny Zeleného plesa. Na ceste sa nachádzajú reťaze. Späť je možné vrátiť sa po rovnakej trase, prípadne zísť po turistickej ceste priamo do Tatranskej Lomnice alebo do Tatranských Matliarov. Ak by ste sa z Chaty pri Zelenom plese potrebovali dostať čo najrýchlejšie dole, tak je dobré použit trasu, ktorá vedie na autobusovú zastávku Biela Voda. V tomto prípade ale musíte počítať s tým, že sa budete musieť do Tatranskej Lomnice dopraviť bežným linkovým autobusom.
Hrebienok
Hrebienok je východiskom viacerých turistických trás. Na Hrebienok sa môžete dopraviť pozemnou lanovkou alebo pešo po asfaltovej resp. lesnej ceste (cca. 45 min.). Viac TU
Štart – Tatranská Lomnica
Príjemnou prechádzkou je aj trasa zo Skalnatého Plesa do Tatranskej Lomnice, ktorá vedie cez Sedlo pod Malou Svištovkou, popri medzistanici visutej a kabinkovej lanovky „Štart“. Koniec trasy je pri dolnej stanici bývalej Visutej lanovky v Tatranskej Lomnici.
Štrbské pleso
Štrbské Pleso ponúka okrem príjemných prechádzok okolo plesa aj niekoľko veľmi pekných turistických trás. Na Štrbskom Plese sa nachádza aj tzv. „Areál snov“, kde sa okrem iných zaujímavostí nachádzajú aj skokanské mostíky, sedačkové lanovky, areál pre deti a pod.
Popradské pleso
Táto trasa je podobne ako trasa zo Sliezskeho domu na Hrebienok a Skalnaté Pleso súčasťou „Tatranskej magistrály“, ktorá má neodmysliteľnú červenú značku. Trasa začína v tzv. „Areáli snov“. Trasa je jednoduchá, v pohode ju zvládnu aj malí turisti. Končí pri Chate pri Popradsko plese. Ako už napovedá názov, pri chate sa nachádza Popradské pleso. V blízkosti chaty (asi 10 min.) sa nachádza tzv. „Symbolický cintorín“, ktorý je venovaný obetiam Tatier. Zvláštnosťou sú najmä ručne vyrezávané drevené kríže a kaplnka. Z Chaty pri Popradskom plese môžete ďalej smerovať na Hincové plesá, na Rysy, do Vyšného Kôprového sedla, na Batizovské plesá, Sliezsky Dom, resp. na zastávku tatranskej električky na Popradské Pleso (cca. 45 min. po asfaltovej ceste).
Vodopád Skok – Bystré sedlo
Nenáročná túra, ktorá vedie Mlynickou dolinou pozdĺž potoka Mlynica do Bystrého sedla (2314 m.nm.).
Kriváň
Pre náročnejšieho turistu je veľmi peknou túrou výstup na Kriváň (nachádzajú sa tam aj reťaze). Výstup trvá zo Štrbského plesa cca 9 hod. Kriváň ponúka okrem krásneho pohľadu na okolie aj príjemný pocit z výstupu na vrchol. Najťažšia je čast výstupu na Daxnerove sedlo.
Chata pod Rysmi
Typická tatranská stredne náročná túra, ktorá vedie od Chaty pri Popradskom plese Mengusovskou dolinou smerom na Hincové plesá. Trasa na Rysy sa však odklána od trasy na Hincové plesá a smeruje ďalej okolo Žabích plies na Chatu pod Rysmi (2250 m.n.m.). Na chate sa môžete príjemne osviežit a pokračovat ďalej do Sedla Váhy (2339 m.n.m) až na Rysy (2499,6 m.n.m.). Chata pod Rysmi nie je celoročne otvorená. Na Rysoch sa nachádza aj pohraničný prechod do Poľskej republiky.
Hincové plesá – Vyšné Kôprové sedlo
Pomerne zdĺhavá túra, ktorá vedie Mengusovskou dolinou pozdĺž Hincovho potoka až k Malému a Velkému Hincovému plesu. Veľké Hincovo pleso je najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách. Od Hincových plies je možné ďalej prudším stúpaním vyliezť na Vyšné Kôprovské sedlo (2180 m.n.m.) a odtiaľ náročnejším výstupom na Kôprovský štít (2363 m.n.m.).
Batizovské pleso
Nenáročná túra, ktorej fyzicky najzložitejší výstup je na Ostrvu. Serpentíny, ktoré vedú na Ostrvu sú krásne viditeľné od Popradského plesa. Od Batizovského plesa je možné prejsť do Vyšných Hágov kde sa nachádza zastávka tatranskej elektricky prípadne môžete pokračovať po tatranskej magistrále na Sliezsky Dom.
Jahňací štít
Pomerne nárocný výstup na Jahňací štít (2112 m.n.m) vedie Červenou dolinou popri Červenom a Belasom plese na Kolový priechod. Na výstupe sa nachádzajú reťaze.
Kopské sedlo – Javorina
Zdlhavá túra, ktorá vedie cez Belanské Tatry do Javoriny. Z Javoriny je možné vrátit sa spät linkovým autobusom.
Sliezky dom
Najvyššie položený horský hotel na Slovensku spája prírodu a človeka, vytvára unikátne miesto pre pohodu, oddych a turistiku. Sliezsky dom je postavený vo výške 1670m nad morom. Hotel je unikátny najmä svojou polohou, ktorá umožňuje výstup priamo na najvyšší vrchol Slovenska, Gerlachovský štít.
Poľský hreben – Východná Vysoká
Stredne náročná túra, ktorá vedie Velickou dolinou. Po ceste môžete vidiet Velický vodopád, Kvetnicové pleso a veľmi pekné Dlhé pleso. Trasa je pomerne kľukatá takže pôsobí veľmi zaujímavo. Pri výstupe do Sedla Poľského hrebeňa je vhodné použit reťaze. Je tam pomerne zúžený priestor, takže sa treba vyhýbať turistom, ktorý schádzajú v opačnom smere. Z Poľského hrebeňa je možné po žltej značke vystúpat na Východnú Vysokú (2428,6 m.n.m.).
BOTANICKÁ ZÁHRADA
Prvoradým cieľom Expozície tatranskej prírody je poznávanie tatranskej prírody ako aj záchrana a zachovanie vzácnych a ohrozených druhov tatranskej flóry, ich ochrana a výchova k aktívnemu vzťahu k tatranskej prírode. Slúži na relax, prináša možnosť poznávať a pozorovať 330 druhov tatranských rastlín a stromov osídľujúcich rôzne biotopy, niektoré si môže kúpiť v podobe sadeníc alebo semien.
Zdroj: http://www.lesytanap.sk/sk/pre-navstevnikov/botanicka-zahrada/
Relax park jazierko
150 metrov od hotela Morava. Najkrajšie zábavné miesto pre deti v Tatranskej Lomnici.Nájdete tu opičiu dráhu, jazierko, kde môžete člnkovať, minigolf. Asfaltová dráha okolo jazierka na korčuľovani. V zime sa sa využíva jazero na korčuľovanie na ľade.Dospelých poteší letná terasa – na vychutnanie kávy alebo chutný obed po turistike (deti budete mať vždy pod dohľadom).
BOBOVÁ DRÁHA
Horská dráha svojou konštrukciou umožňuje bezpečné jazdy počas celého roka. Boby sú uložené na telese dráhy niekoľkonásobným istením. Rýchlosť bobu si sami ovládate brzdami na bobe.
Zdroj: http://www.tatrabob.sk/